top of page

Kā pareizi izvēlēties pasākuma vadītāju un ar kādām izmaksām būtu jārēķinās?


Jūs plānojat ballīti, korporatīvu pasākumu, prezentāciju vai kāzas un domājat par pasākuma vadītāju? Šajā rakstā Jums pastāstīšu, kā izvēlēties pasākumu vadītāju un ar kādiem izdevumiem būtu jārēķinās.


Taču sāksim ar to, kāpēc ir vajadzīgs pasākuma vadītājs. Pasākuma vadītājs uzņemas visu atbildību un ir Jūsu aktivitātes galvenā seja, kas komunicē ar publiku un nosaka pasākuma emocionālo sastāvdaļu, līdz ar to viņa darbu un pieredzi nevajadzētu maznovērtēt. Tieši no pasākumu vadītāja personības un tā(s) spējām komunicēt ar publiku ir atkarīgs, vai pasākums būs interesants, jautrs, mierīgs vai garlaicīgs.


Zemāk padalīšos ar savu pieredzi, kas, ceru, palīdzēs Jums izvēlēties pasākuma vadītāju, turklāt profesionālim, kuru izvēlēsieties, būs vienkāršāk saprast, kas tieši no viņa(-s) tiek sagaidīts.1. Jāsaprot rīkotā pasākuma mērķis un tā raksturs.


Kaut arī tas izklausās pašsaprotami, tomēr, lai pasākums būtu veiksmīgs un lai tam izdotos izvēlēties piemērotāko vadītāju, ir vērts definēt pasākuma mērķi un tā raksturu.


Ar raksturu es domāju pasākuma vērtības un vadlīnijas. Piemēram, tāds pasākums kā kāzu ballīte - it kā mērķis un raksturs ir pašsaprotami, taču kāzu ballītes var būt ļoti dažādas. Kāzas var būt: tradicionālas vai brīvākas, nopietnas vai izklaidējošas, ar vairāk vai mazāk tradīciju elementiem, klasiskas vai neformālas. Savukārt kāzu ballītes mērķis varētu būt: izklaide, viesiem – laba laika pavadīšana, vecāku un radu labsajūta, līgavas un līgavaiņa godināšana.


Samērā līdzīgi ir ar korporatīviem pasākumiem – arī tiem varētu būt ļoti dažādi mērķi un raksturi.

Labi definēts pasākuma mērķis un raksturs ļaus efektīvāk izvēlēties pasākuma vadītāju, turklāt palīdzēs tajā ienest vēlamo enerģiju un sasniegt rezultātu.

Šobrīd cilvēkiem visvairāk patīk neformālie, pozitīvi jautrie pasākumi, taču noteikti varētu būt izņēmumi.2.Vadītāja tēla izvēle


Kad ir skaidrs plānota pasākuma mērķis un raksturs, var sākt izvēlēties vadītāju. Process varētu būt ļoti līdzīgs, kā ģimene apzināti izvēlas sev dzīvnieka šķirni. Piemēram, suni … atkarībā no mērķa: suns - sargs, suns - draugs, suns bērnam, pat suns - pavadonis. Ja ir skaidrs mērķis, piemēram, vēlamies sargsuni, mēģinām saprast raksturu – draudzīgs, nikns, spēj sadzīvot ar bērniem vai citiem dzīvniekiem. Pats pēdējais, par ko vajadzētu domāt, ir fiziskās īpašības: liels/mazs, gara/īsa spalva, utt. Ja ir vajadzīgs vidēja lieluma, īsas spalvas, bērniem draudzīgs sargsuns – man prātā nāk amerikāņu Stafordšīras terjers, turklāt meitene.


Ļoti līdzīgi ir ar vadītājiem, proti, nav tik izteikti brutāli, kā ar suņu izvēli, taču savas līdzības noteikti ir vērojamas.


Daži no pasākumu vadītāju īpašību piemēriem:

  • formāls/ neformāls

  • ieturēts/ brīvs

  • vecs/ jauns


Tāpat izvēloties pasākuma vadītāju, jāsaprot viņa pieredzi - vai viņš(-a) ir jau vadījis(-usi) līdzīga tipa pasākumus, jo ļoti iespējams, ka gadījumā, ja vadītājs pārsvarā vada konferences, viņam nesanāks forši novadīt kāzu ballīti.


Papildus ir jāsaprot, kādās valodas būs nepieciešams vadīt pasākumu - šobrīd arvien vairāk Latvijā tiek prasīti pasākumu vadītāji, kuri pārvalda latviešu/krievu/angļu valodas.3. Vidējās vadītāja izmaksas


Pieredzējuši vadītāji apzinās savu vērtību un noteikti izmaksās dārgāk. Noteikti nevajadzētu taupīt uz pasākuma vadīšanu, taču pārmaksāt, izvēloties atpazīstamu un pieredzējušu vadītāju, ja pasākums to neprasa, nav nepieciešams.


  • Kāzas - 200 līdz 600 EUR izmaksās pieredzējis vadītājs ar labām rekomendācijām, kas varētu novadīt kāzas vairākas valodās; vidēji būtu jārēķinās ar ap 500 EUR.

  • Korporatīva ballīte – 350 līdz 700 EUR (atkarībā no cilvēku skaita un nepieciešamā sagatavošanās darba).

  • Prezentācijas un publisku pasākumu vadīšana – 250 – 500 EUR (atkarībā no cilvēku skaita un nepieciešamā sagatavošanās darba).


Ja jāvada Jaunā gada sagaidīšanas vai nozīmīgi valsts, vai pilsētas svētki, cenas var paaugstināties par 20 līdz 50 %. Piemēram, labs pasākumu vadītājs Jaunā gada ballītei varētu maksāt no 750 līdz 1100 EUR.
4. Pasākuma vadītāja Vova Azarova (Vladimira Azarova) profils


Es, Vova Azarovs (Vladimirs Azarovs) kā pasākuma vadītājs esmu dzīvīgs, enerģisks, ar labu (saprāta robežās) humora izjūtu. Man patīk pasākumā ienest jaunas un nestandarta idejas, lai cilvēki spētu atslābināties, izbaudīt pozitīvu atmosfēru.


Pārsvarā patīk arī radoši pasākumi – korporatīvās ballītes, izbraucieni, svinības, izklaides pasākumi, kā arī prezentācijas. Mana stiprākā īpašība ir komunikācija ar cilvēkiem vieglā un pozitīvā noskaņā.

Noteikti sanāk vadīt arī kāzas, specializējos uz vismaz bilingvālu kāzu vadīšanas formātu (vienlīdz labi protu izteikties gan angliski, gan latviski, gan krieviski), ienesot vairāk jautrības, proti, saglabājot tradīcijas. Kāzās, kuras es vadu, mazāk uzmanības pievēršam alkoholam un tostiem, vairāk – iepazīšanās aktivitātēm, komunikācijai, dažādām foršām izklaidēm un patīkamai laika pavadīšanai.


Tāpēc mani izvēlas pasākumos, kur nepieciešams uzturēt pozitīvu un vieglu gaisotni vai arī pamatīgu jautrību, otrajā variantā labprāt strādāju kopā ar Edgaru Toretto (mūsu kopīgo projektu sauc Radio Duets).


Ja tev interesēju es, Vova Azarovs, kā tava pasākuma vadītājs, droši jautā cenu un ar kodu “2017 bonuss” pieprasi nosauktajai cenai 10% atlaidi (tā darbojas līdz 2017. gada beigām (izņemot Ziemassvētku un Jaunā gada pasākumiem).


Cenas pieprasījumu vari aizpildīt --> ŠEIT.

Comments


bottom of page